> Tarihçemiz
13 Nisan 2018

Ana binamızın inşaatı 1996 yılında HASVAK tarafından tamamlanmış olup, 2006 yılında Sağlık Bakanlığı’na 49 yıllığına devri ile hizmete başlamıştır. (Aynı kampüs içerisinde mülkiyeti hem Sağlık Bakanlığı’na hem de HASVAK’ a  ait binalar bulunmaktadır.) Haymana Yolu Semt Polikliniği’nin yapım yılı  2007 olup kira yolu ile 2009  yılında hizmete başlamıştır. TOKİ Semt Polikliniğimiz ise 2011 yılında TOKİ  tarafından yapılmış olup yine aynı yıl İl Sağlık Müdürlüğü’nden devirle alınarak Eymir Mahallesi Aile Hekimleri ile birlikte ortak kullanıma açılmıştır. 2015 Yılında da Halk Sağlığı Müdürlüğüne ait olan  Gölbaşı 2 Nolu ASM’nin üst katında bulunan lojmanın 3 dairesi düzenlenerek ek hizmet binası olarak Hastanemizin İdari Birimleri taşınmıştır.

     Yunus Emre Hizmet Derneği ve Gölbaşı Belediyesi'nin öncülüğünde, hayırsever Ülkü ULUSOY tarafından yaptırılan yeni poliklinik ve idari binamız 18.12.2017 tarihinde hizmete açılmıştır. 
Binamızda, 40 poliklinik mevcut olup, ayaktan hasta başvurularının tüm aşamaları burada gerçekleştirilecektir. Yaklaşık 7000 m2 lik kapalı alan içerisinde poliklinikler dışında, İdari Birimler, Görüntüleme Ünitesi, Kan Alma Birimi, Odyometri gibi tetkik birimlerinin yanı sıra 100 kişilik Eğitim ve Konferans Salonu, Toplantı Salonu, Bayan ve Bay Mescitleri, hastalar için ferah bekleme alanları oluşturulmuştur. 

Yeni poliklinik binamızın hizmete açılması ile birlikte Haymana Yolu Semt Polikliniğinde bulunan Fizik Tedavi Ünitemiz de,  boşaltılan poliklinik binasına taşınmıştır.