> Hasta Yönlendirme
10 Ekim 2018

Hastanemize Başvuru

Hastanemizde tüm hastaların kabulü yapılmaktadır.

Merkezi Hastane Randevu Sistemini arayarak (182) istediğiniz bölüm ve saate randevunuzu ayarlayabilirsiniz.

-Her bir poliklinik önünde bulunan hasta kayıt bölümüne, sadece T.C kimliğiniz ile başvurmanız yeterlidir. Bu bölümden almış olduğunuz kayıt fişi ile ilgili poliklinik kapısındaki monitörden sıra numaranızı takip ederek muayenenizi en kısa sürede olabilirsiniz.

Sağlık güvencesi olmayan hastalar ücretli muayene olabilir.

Özürlüler, hamileler, onkoloji hastaları, gaziler, şehit yakınları, 65 yaş üstü yaşlılar, hakimler, savcılar ve sağlık personelinin poliklinik muayenelerinde (genel hizmeti aksatmamak kaydıyla) öncelik verilmektedir.

Ayaktan Tedavi İşlemleri

 

Poliklinik çalışma saatleri  08:30/12:00 ve 13:00/16:30 arasında yapılırken, yatan hasta visitlerinden veya tedavilerinden dolayı poliklinik saatlerinde de değişiklikte  olabilmektedir.

Laboratuvar numune alımları; saat 08.00-12:30/13:30 - 16:00 saatleri arasında kabul edilirken, acil ve yatan hasta 24 için saat hizmet verilmektedir.

Sonuçlar  çalışma saatleri içinde muayenenin yapıldığı poliklinikten hekim tarafından görülebilmektedir.

Patoloji sonuçlarını 15 gün sonra kan alma birim sekreterinden alabilirsiniz.

Sağlık kurulu hafta içi hergün çalışma saatleri içinde yapılmaktadır.

Hastanemizde ; Ultrasonografi, Mamografi, Röntgen, İVP, Doppler USG, Kemik Dansitometri , MR, Tomografi EEG, EMG, EKG, EFORLU EKG,EKO, NST, Ayaktan fizik Tedavi, ,Odyometri, Görme Alanı ve Solunum Fonksiyon Testi hizmetleri   hizmetleri randevu ile gerçekleştirilmektedir.

Hastanemizde randevu aldığınız birimin randevu tarih ve saatine uyunuz.

Randevuya gelemeyecekseniz ilgili yerlerle iletişime geçerek randevunuzu iptal ettiriniz, bu sayede gereksiz bekleme sürelerinin önüne geçileceği için hizmetimiz sizlere daha kısa sürede verilebilecektir.

Yatış İşlemleri

Yatışına karar verilen hastaların işlemleri poliklinikten ,yatış ve çıkış işlemleri ise servis sekreterliği tarafından yapılmaktadır.

Refakatçi işlemleri  ilgili tüm bilgileri servis sekreterlerinden alabilirsiniz.

Hastanemizde yapılan işlemleriniz için hastane veznelerimiz dışında hiçbir kişiye ve birime ödeme yapmayınız. Gerekli ödemelerinizi makbuz karşılığında yapınız ve makbuzunuzu hastaneden ayrılıncaya kadar saklayınız.

Hastanemizde yatarken ihtiyacınızdan fazla para ve kıymetli eşya bulundurmayınız.

Taburcu İşlemleri

Taburcu işlemleriniz sosyal güvenceniz varsa servis sekreterleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Sosyal güvenceniz yoksa servis sekreteri refakatinde taburcu işlemi gerçekleştirilecektir.

Servis sekreterliğinden epikrizinizi (hasta çıkış özeti) almayı unutmayınız.

Doktorunuz tarafından poliklinik kontrolü önerildi ise verilen tarih ve saatte mutlaka kontrole geliniz.

Hastanemizle ilgili teşekkür, şikayet ve önerilerinizi Hasta Hakları Birimine verebilirsiniz.